Genç'ten Kudüs'te Önemli Detaylar

İsrail zulmü altındaki Filistin halkına destek olmak için sivil toplum kuruluşları ile birlikte Kudüs'e giden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ziyaretinin ikinci gününde önemli temaslarda bulundu. Başkan Genç, Kudüs'te Filistin Büyükelçisi, Filistin Kudüs Valisi ve Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanını ziyaret etti.

Genç'ten Kudüs'te Önemli Detaylar
Genç'ten Kudüs'te Önemli Detaylar admin

BÜYÜKELÇİYE MİSAFİR OLDU

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kudüs'te önemli ziyaretlerde bulundu. Ziyaretinin ikinci gününde yatsı ve sabah namazını Mescid-i Aksa Camii'nde kılan Başkan Genç Filistin Devletinin Kudüs Valisi Adnan Hussein ile Türkiye’ninFilistin Büyükelçisi Hüsnü Gürcan Türkoğlu'nu ziyaret etti. Filistin halkının yanında olan Başkan Genç'e teşekkür eden Vali Hussein ve Büyükelçi Türkoğlu, Samsun'a da Başkan Genç aracılığıyla selam gönderdi. Başkan Genç ise, Vali ve Büyükelçi’ye seramikten Osmanlı kaftanı hediye etti.

İSLAM HEYETİ BAŞKANİNA ZİYARET

Başkan Genç, ziyaretleri kapsamında daha sonra İsrail'in Mescid-i Aksa'ya karşı haksız işgalinde yaralanan Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh E'krıma Sa'eed Sabrı'yı ziyaret etti. Başkan Genç'in ikinci günde bir diğer durağı ise Kudüs Çocukları Vakfı'nı ziyaret ederek, vakıf yetkilileri ile görüştü ve buradaki çocukların gönlünü aldı. Kudüs'teki izlenimlerini anlatan Başkan Genç, "Müslümanlara Kudüs şehrini unutturmaya çalışıyorlar. Tüm engellemelere rağmen halk, Kudüs'ü savunmaya devam ediyor" dedi.

'KUDÜS HALKİ YALNİZ DEĞİLDİR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Türk halkının her zaman Filistinlilerin yanında olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Aynı medeniyetin insanları olarak Filistin'i işgal eden ve Filistin halkına zulmeden İsrail'i kınıyoruz. Daha önce de dünyanın bir çok noktasında mazlumların yanında olan bir belediye olarak İsrail'in tehditi altındaki Kudüslü çocuklarımız için de el uzatmaya hazırız. Kudüslü kardeşlerimiz şunu çok iyi bilmelidir ki Türk halkının gönlü ve desteği sizinledir. Filistin ve Kudüs halkı asla yalnız değildir" diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..