BAŞKAN ŞAHİN: GAZİLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM

Türk milletinin her ferdi vatanı, milleti, bayrağı, ezanı ve bağımsızlığı için tarihin her devrinde canını feda ederek şehit olmuş veya Kahramanca mücadeleleri ile gazi olmuştur. Bu bizim milletimizin yüksek vasfıdır. Vatan sevgisinin en anlamlı göstergesidir.

BAŞKAN ŞAHİN: GAZİLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM
BAŞKAN ŞAHİN: GAZİLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM admin

BAŞKAN ŞAHİN: GAZİLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda “Tarih boyunca ülkemizin bütünlüğüne, bağımsızlığımıza ve millet olarak birlikte yaşama irademize kast eden düşmanlar karşılarında her zaman ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışı ile dimdik duran sağlam bir milli iradeyi ve kahraman milletimizi bulmuşlardır. Bugün her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşamamızı bu iradeye borçlu olduğumuzu unutmamalıyız” ifadelerini kullandı.

Bafra Belediye Başkanı yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi: “Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazi' unvanının verildiği günün yıl dönümünü 'Gaziler Günü' olarak kutlamaktayız. Türk milletinin her ferdi vatanı, milleti, bayrağı, ezanı ve bağımsızlığı için tarihin her devrinde canını feda ederek şehit olmuş veya Kahramanca mücadeleleri ile gazi olmuştur. Bu bizim milletimizin yüksek vasfıdır. Vatan sevgisinin en anlamlı göstergesidir. Aziz milletimiz 15 Temmuz hain darbe girişiminde de bir kez daha vatanımızın bağımsızlığı için gerekirse gözünü kırpmadan canını vereceğini, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için her türlü hain girişime karşı tek yumruk olacağını bir kere daha göstermiştir.  Bu duygu ve düşüncelerle gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, yaşanan menfur terör saldırıları ve hain darbe girişiminde hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
'SELE SEPET TOP KANDİL ŞENLİĞİ' COŞKUYLA KUTLANDI
'SELE SEPET TOP KANDİL ŞENLİĞİ' COŞKUYLA KUTLANDI