ADD' DE 2018' İN İLK ŞİİR DİNLETİS

ADD' DE 2018' İN İLK ŞİİR DİNLETİS

yeni yılın ilk şiir dinletisi

ADD' DE 2018' İN İLK ŞİİR DİNLETİS
ADD' DE 2018' İN İLK ŞİİR DİNLETİS Yeni Admin

Samsun' da gelenke haline gelen ve 2018 Yılı' nda da devameden ve yeni yılın ilk şiir dinletisi Samsun Atatürkçü Düşünce Derneği ( ADD ) nin Mecidiyedeki binasında gerçekleşti.

Şiir Dinletisi' ne Samsun merkeziyle; Bafra ve Ondokuz Mayıs içesinden şairler ve sanatçılar katıldı. Değişik konulu şiirlerin yanı eğitimci şair ve yazar  Kazım Memiç, Samsun Eski Milli Eğitim Müdürlerinden Bünyamin İnan Atatürk ile igili açıklamalarının yanı sıra, Türkye' de kadınların öldürülmeleri, şiddet gibi konulara da yer verdiler.

Atatürk hakkında 4 makale yazan akademisyen Mustafa KIRCI da Atatürk ile olan ve yaşadığı bazı oalyları dile getirdi. ADD Yönetim Kurulu üyesivekurucularından Muammer PEKTAŞ ise Atatürk ve Atatürkçülük konlarına konuşmasında yer verdi.

Programın bu defaki sunuculuğunu ise mazereti nedeniyle gelemeyen şair ve eğitimci Kazım YILMAZ' ın yerine, özellikle hiciv ve Atatürk Şairi olarak bilinen Haydar SAZLI yaptı. Dinleti şairleri ayrıca  kısa bir süre önce aramızdan ayrılan ve şiir dinletilerinin sevilen ve başarılı şairi Metin MACİT' i de rahmet ve saygıyla andılar.

Samsun ADD Şiir Dinletisi' ne Bafra'dan Halk Şairi Birfani Mehmet Alan, İbrahim Ünlü, Ondokuz Mayıs ilçe şairi, Artvinli Alaeddin Dursun, Samsun Atakum'dan Vezirköprülü şair Mehemet Sağlam, Bafralı şair Oktay Zerrin de katıldı.

Samsun' dan katılan diğer şairler ise şöyle:

Haydar Sazlı, Dr. Naci Şen, KADEF Başkan Yardımcısı Bahri Çakır, Mustafa Bilir ( Aşık Obalı ), Aşık Erdemli, Şairve bağlama üstadı Osman Başkesen ( Esençaylı ), Halk Şairi Birfani Mehmet Alan, Alaeddin Dursun, Samsun Yazarlar Derneği Başkan Yardımcısı Doğan Kan, Eğitimcilerimizden Yusuf urt, Mustafa Kırcı, Kazım Memiç, ADD Yönetimi' nden Muammer Pektaş,Halk Şairi Hasan Akbaş,Şairve besteci Hüseyin Akçam, Fikret Karadeniz,Abdurrahman Öztürk, Neşet Değirmenci, Orhan Köker, Doğan Ağca, Hanife Uzun ve Oktay Zerrin.

Her şiir dinletisine eli dolu olarak gelen, ahde vefalı, şair Dr. Naci Şen bu defa da şair ve sanatçı dostlarını unutmayıp tulumba tatlısıyla sürpriz ikramda bulundu.

Program, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..