LADİKLİLER DERNEĞİ TİRİT YEMEĞİ

LADİKLİLER DERNEĞİ TİRİT YEMEĞİ

LADİKLİLER DERNEĞİ TİRİT YEMEĞİ

LADİKLİLER DERNEĞİ TİRİT YEMEĞİ
LADİKLİLER DERNEĞİ TİRİT YEMEĞİ Yeni Admin

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Ladikliler Kültür ve Dayanışma Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve bu yılda 15.’sini gerçekleştiği ‘Geleneksel Tirit Yemeği ve Kültür Etkinlikleri’ programında hemşerileriyle bir araya geldi.

Geleneksel tirit yemeğine katılım bir hayli yoğun oldu. Atakum Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa; Chp Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ladik Kaymakamı Emrah Uzun, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Mhp Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Ladikliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şerif Bilgin, dernek üyeleri, Ladik Dernekler Platformu, Ladikli Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği  (Laysiad) yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Ladikliler Derneği Yönetim Kurulu, Ladik protokolü, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Ladikli katıldı.

Hemşeri dayanışmasını artırmak, birlik beraberliği korumak ve sağlamlaştırmak adına tertiplenen geleneksel kültür etkinlikleri sayesinde gönül bağlarını güçlendirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Selim Özbalcı, katılımcılara teşekkür ederek, "Ladikliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Değerli Hocam Sayın Şerif Bilgin, 15 yıldır yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla bizleri bir arada tutmak için büyük gayret ve fedakarlık gösteriyorlar. Tirit yemeği bahane, her zaman her yerde yenilebilir. Bu tür etkinliklerdeki amaç; birlik ve beraberlik duygusunu öne çıkarıp, hemşerilerimizin buluşması. Bizlere her sene olduğu gibi bu senede Samsun’daki buluşmamızda sosyal tesislerin kapısını açan Atakum Belediye Başkanımız Sayın İshak Taşçı’ya da ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün burada hemşerimiz olmadan gönül bağı kurduğumuz kardeşlerimiz de var. Allah hepsinden razı olsun. Bizleri yalnız bırakmadılar.” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör örgütlerine yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerler için de duygularını ifade eden Başkan Özbalcı, “ Gece gündüz demeden, kışın soğuğunda vatanımızın, milletimizin geleceği için cephede olan askerlerimize ve ordumuza da Allah’ım yardım ve muzaffer eylesin. Rabbim birliğimizi daim kılsın. Onlara dualarımızı eksik etmeyeceğiz. Hepsinin alnından öpüyorum. Şehitlerimize de Hak’tan rahmet diliyorum. Onlar en yüksek mertebeye ulaşmışlardır. Bizim inancımız budur.”

Hafta sonu oynanacak Atakum Belediyespor-Ladik Belediyespor maçına da değinen Başkan Özbalcı, tüm Ladiklileri takıma destek olmaları için derbiye davet etti.

Program,  Ladikliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin plaket takdiminin ardından son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..