Öztürk Yeniden Başkan Seçildi

Samsun’un Bafra ilçesinde Bakkallar ve Bayiler Odasında seçim heyecanı yaşandı.

Öztürk Yeniden Başkan Seçildi
Öztürk Yeniden Başkan Seçildi Yeni Admin

Bakkallar ve Bayiler Odası olağan kongresi iki yönetim kurulu başkan adayının katılımıyla bir düğün salonunda gerçekleşiyor.

Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Öztürk ve Yönetim Kurulu Başkan Adayı Orhan Başokur’un Başkanlık için yarıştığı kurulda sert konuşmalar geçti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede Divan Başkanlığını Samsun Odalar Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler yaptı.

Bakkallar ve Bayiler Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı olarak Orhan Başokur ilk konuşmayı yaptı.

Başokur konuşmasında, “Bu seçimler için de bana bir teşekkür borcunuz var. İlk defa bir seçimden haberiniz oldu ve ilk defa bir araya gelme imkânımız oldu. Yak­la­şık 24 yıl­dır aynı isim ta­ra­fın­dan yö­ne­ti­len oda­mızın bir adım dahi ileri gidememiş olması bizleri derinden üzmektedir. Mevcut Başkan 24 yıldır başkanlık yapıyor iki sandalye bir masa ve bir bilgisayardan başka bir şeyi yok odamızın. 2 ya da 3 yıllık odaların dahi kendi binaları var. Soruyorum bu paralar nereye gidiyor. Büyük mar­ket­ler bak­kal sa­yı­mı­zı geçti. 100 metre de bir büyük mar­ket zin­ci­ri var. Bun­la­rı dur­du­ra­rak Baf­ra­lı es­na­fa ka­zan­dır­ma­mız ge­re­ki­yor. Bafra`nın pa­ra­sı Bafra`ya kal­sın. Ufak es­naf­lar kal­kın­sın.” dedi.

Konuşma için söz alan Mevcut Başkan Aziz Öztürk ise yaptığı  konuşmasında, “ Beyefendi cahil olduğu için bilmez ben anlatayım. 24 yıldır sizlere hizmet vermekteyim eksiklerimiz ya da hatalarımız olmuştur ancak o eksik ve hatalar yasalardan dolayı gerçekleşmiştir. Bizler yasa koyucu değil yasa uygulayıcılarıyız. Büyük marketler konusunda yasa çıkacak yakın zamanda düzenleme getiriliyor. Oda binası yaptıralım tamam ama gelen esnaf çay içip gelecek biz o odada saltanat mı süreceğiz. Gelmediğin için bilmiyorsundur. 2 Odalı bir yerdeyiz ve gayet yeterli bizim için. Gelen esnafım rahat bir şekilde çayını içip işini halledip gidiyor.  Zaten yapılan binalar borç içerisinde yapılıyor. Ödeyemezlerse odanın kapanma olasılığı var. Ancak bizim öyle bir derdimiz yok.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından oda üyeleri sandığa giderek başkanını seçti.

571 üyeden 369 üye oy kullandı ve Başkan adayı Orhan Başokur 80 oy alırken 287 oy ile mevcut başkan Aziz Öztürk güven tazeledi.  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..