19 Mayıs İlçesinde Kadınlar Günü Etkinliği

hediye patlayan kutu

19 Mayıs İlçesinde Kadınlar Günü Etkinliği

19 Mayıs İlçesinde Kadınlar Günü Dolayısıyla Etkinlikler Gerçekleştirildi.

19 Mayıs İlçesinde Kadınlar Günü Etkinliği
19 Mayıs İlçesinde Kadınlar Günü Etkinliği Yeni Admin

19 Mayıs İlçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Afrin'de devam eden terör operasyonları nedeniyle sade bir şekilde gerçekleştirildi.

Sabah kahvaltısında Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde yaşayan emekçi kadınlarla, Yörükler Mahallesinde bir araya gelen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, öğle yemeğinde ise 19 Mayıs İlçesi Niyazi Kesim restaurantta Belediyede çalışan kadın mesai arkadaşları, Meclis üyeleri ve stajyer öğrencilerle bir araya geldi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, tartışılması ve bu sorunlara çözüm aranması açısından’ Dünya Kadınlar Günü’ önemli bir tarihi oluşturmaktadır. Ülkemizde bu sorunların en başında kadına şiddet gelmektedir. Kadınların istismara uğradığı bir yerde toplum da istismara uğruyor demektir. Böyle bir toplumun gelişmesi de imkânsızdır. Yüce dinimiz Cenneti annelerin dolayısıyla kadınların ayakları altına seriyorken onlara uygulanan şiddet aslında hepimize, topluma uygulanmıştır. Peygamberimiz Hz.Muhammmed(s.a.v) bir Hadisi Şerifinde ‘Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi insanlar değer verir’ buyurmuştur. O nedenle kadınlarımız, annemiz, eşimiz, hayat arkadaşımız, meslektaşımız olarak her zaman en çok saygıya, sevgiye layık olan toplumuzun en önemli bireyleridir.” dedi.

Yoğun şekilde devam eden Terör operasyonları nedeniyle konser ve etkinlikleri iptal ettiklerini belirten, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu;  “ Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında sınır hattındaki birliklerde görevlendirilen, kadın subaylarımız ve Şehit Annelerimiz başta olmak üzere, ülkemizin gelişmesi adına çalışan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlu olsun.” dedi.

19-mayis-ilcesinde-kadinlar-gunu-etkinligi2.jpg19-mayis-ilcesinde-kadinlar-gunu-etkinligi4.jpg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
sanal sunucu gomovies