Kimse Bafra’nın geleceği ile oynamasın. "Oynanan çocuklarımızın geleceği olur."

hediye patlayan kutu

Kimse Bafra’nın geleceği ile oynamasın. "Oynanan çocuklarımızın geleceği olur."

Bir merkez Bafra’nın güçlenmesinden, medikal OSB’ye sahip olmasından, turizmden, tarıma, sanayiden eğitime kadar birçok atak yapmasından, Bafralıların birlik ve beraberliğinden korkmuş görünüyor. Bu nedenle, Bafra’nın önü kesilmek isteniyor.

Kimse Bafra’nın geleceği ile oynamasın.
Kimse Bafra’nın geleceği ile oynamasın. Yeni Admin

Bafra’nın kaybetmeye tahammülü yok. Çünkü Bafra olarak bizim genç bir nüfusumuz var. Bu genç nüfusun istihdam edilmesi gerekiyor. Kısacası Bafra şehrimiz iş sorunu ile uğraşıyor. Bu problemi azaltmak için önemli çalışmalarda yapıldığına şahit olmaktayız. Artık günümüzde devlet fabrika açmıyor. Açması da mümkün değil. Devlet ekonomiye yön verir. Teşvikler çıkartır, istisnalar uygular, organize sanayi bölgelerinin kurulmasını ister. Kısacası özel sektörün, girişimcinin yatırımcının önünü açar. Bu siz iş kurmak istediğinizde size verdiği hibe ve kredi gibidir. Size verdiği ile siz işinizi kurarsınız. Yatırımcıya verdiği ile yatırımcı fabrikalar kurar. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Bu samsun rent a carle Bafra ise Organize Sanayi bölgelerine kitlenmiştir.

4.000 KİŞİYE İŞ İMKANINI KAYBEDEBİLİRİZ

Bu bölgeler, Bafra Karma ve Medikal OSB ile Bafra Sera OSB’dir. Buralara büyük emekler harcandı. Yoğun çalışmalar yapıldı. Önemli mesafeler alındı. Bafra’nın geleceği burada yatıyor. Burada 27 yatırımcı tesis kurdu. 8 yatırımcı tesis kurmak için proje yapıyor ve yaklaşık 1.000 kişi çalışıyor. Medikal bölümü için hızla çalışmalar yürütülüyor. Bafra’nın Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası, Ticaret borsası,  Kaymakamı, Belediye Başkanı, milletvekili, siyasetçisi bürokratı, valimiz ve büyük şehir belediye başkanı hummalı bir çalışma yapıyor. Bakanlar ve hükümet bu çalışmaları destekliyor. 2-3 yıl sonra burada 3 ya da 4 bin kişiye iş imkanı doğacak. Bafra medikal kümelenmede dünyanın 3. Merkezi konumuna gelecek. İhracat yapacak. Sağlık sanayisinde söz sahibi olacak. Bafra bir marka olacak.  Bu emekler ziyan edilmemeli. Bafra’ya daha çok yatırımcı gelmesi daha çok insanımızın iş imkanına kavuşması için el birliği halinde olmalı. Bafra’ya yönelik tüm oyunları ve engellemeleri bertaraf etmeliyiz.

Bafra’nın ve Çocuklarımızın geleceği ile oynanmamalı

Son günlerde FABIO hedef alınıyor, araştırdık. 188 kişi çalıştırıyor. Yeni yatırım hazırlıkları içinde. FABIO’nun sahibi ise Bafralı bir vatandaşımız.  Memleketim diye Bafra’ya gelmiş ve yatırım yapmış. Yeni yatırımları ile 800 işçi daha çalışacak ve toplamda yaklaşık 1.000 kişiye iş imkanı sağlayacak. Biz tanımayız bilmeyiz. Görüşmüşlüğümüz yok. Bir kere dahi işyerine gitmedik. Biz Bafra’ya izmir escortğı yatırıma 1.000 kişiye iş imkanı vereceğine bakmaktayız. FABIO’da yaşananlar Bafra’ya gelecek yatırımcıları korkutur. İşadamı gelir yatırımını yapar. Huzurlu olmak işiyle ilgilenmek ister. Bunun dışına çıkıldığında ise kapatır gider. Başka yatırımcıda gelmez.

Kimse Bafra’nın geleceği ile oynamasın. Oynanan çocuklarımızın geleceği olur.

Haksızlığa uğrayan varsa İş mahkemeleri var, mahkemeler var, Sosyal Güvenlik kurumu var. Oraya müracaat etmeli. Biz işçi kardeşlerimizin de haksızlığa uğramasını asla istemeyiz. Onların yanında oluruz.

Ama bizim kulağımıza gelenler hiç iyi şeyler değil.

Bir merkez Bafra’nın güçlenmesinden, medikal OSB’ye sahip olmasından, turizmden, tarıma, sanayiden eğitime kadar birçok atak yapmasından, Bafralıların birlik ve beraberliğinden korkmuş görünüyor. Bu samsun rent a carle, Bafra’nın önü kesilmek isteniyor. İşin perde arkasında işçi meselesinin ötesinde başka şeyler samsun oto kiralamağu konuşuyor. Biz bunları takip ediyoruz. Bununla birlikte çalışan işçi kardeşlerimize bir haksızlık yapılmaktaysa devletin yetkili kurumları da gereğini yapmalıdır.

Bafra’ya Kumpas mı var?

Bafra’nın aldığı mesafeden dolayı yatırımcıların Bafra’ya değil başka yerlere yatırım yapmaya çekilmek istendiği bu samsun rent a carle FABIO’nun hedef seçildiği iddiaları var.

Bafra medikal OSB gün sayıyor. 4 bin kişi çalışacak. Dünyada medikal alanda 3. Kümelenme merkezi olacak. İhracat patlayacak. Bafra marka bir şehir olacak. Bunun Bafra’nın elinden alınması çalışmaları samsun oto kiralamağunu duyuyoruz. FABIO’ya yapılan saldırıların arkasında bu hedefin samsun oto kiralamağu konuşuluyor. Denilecek ki: Bakın Bafralılar kendi iş adamlarına sahip çıkmadılar. Yatırımcı buradan gitti. Siz niye gidip yatırım yapasınız. İşte o zaman yandı keten helva. Bafra’nı geleceğe ait umudunu da kaybetmiş oluruz.

Biz işin Bafra’nın ve çocuklarımızın geleceği kısmıyla ilgileniyoruz.

Tüm Bafralıları,

Bafra’nın yetkililerini,

 İşçi, memur, esnaf, bürokrat, imam, öğretmen, mühendis, doktor, her kesimden insanlarını

Sivil toplum kuruluşları,

Parti başkanları,

Siyasileri,

Kurumları,

Bürokratları,

Bay ve bayanları

Gençleri

Kısacası hepimiz Bafra’nın geleceğine, kendi ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmalıyız.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
sanal sunucu gomovies