Bafra siyasetinde yeni ve temiz bir yüz

hediye patlayan kutu

Bafra siyasetinde yeni ve temiz bir yüz

Özelliklerinin bulunması yanında halkın içinden gelmiş, halkın sorunları ile boğuşmuş, bunları bilen tabiri caizse halkla “aynı tavanın balığı olan” insanlar listelerde bulunmalıdır. Bu isimlerin mecliste hem halkı hem de şehrini daha iyi temsil edeceğine inanıyoruz.

Bafra siyasetinde yeni ve temiz bir yüz
Bafra siyasetinde yeni ve temiz bir yüz Yeni Admin

BAFRA’NIN DOKTORU

BAFRA’NIN ADAYI

Türkiye 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine kitlendi. Türkiye’nin gündemi seçim oldu. Partiler arayış ve çalışmalarına başladı. Görünen o ki gergin bir seçim bizi bekliyor. Herkes sağduyulu olmalıdır.

Seçimlerin ana noktasını Cumhurbaşkanlığı bölümü teşkil edecektir. Çünkü yeni sistemde Hükümeti Cumhurbaşkanı kuracaktır. Milletvekilliği seçimlerinde ise partiler yarışacaktır. Milletvekilliği için özellikle Bafra gibi büyük ilçeler kendi adaylarının listelerde olmasını ve seçilmesini beklemektedir. Bu anlamda Bafralılarda AK Parti, MHP, CHP ve İyi Partide seçilecek sıralarda Bafralı isimler görmek istiyor. Bu şekilde mecliste daha güçlü temsil edilmeyi arzu ediyorlar.

Bafra,  7 Haziran 2015 seçimlerinde MHP’den Hüseyin Edis, 1 Kasımda ise AK Partiden Orhan Kırcalı ile temsil edildi. Bafra için 1 milletvekilliği sayısı yeterli değil. AK Parti MHP CHP ve İYİ Partiden seçilecek sıralarda Bafralı aday olmalı Bafra mecliste daha güçlü olarak temsil edilmelidir.

Partiler kısa bir süre sonra aday adaylık sürecini başlatacak. Devlet Memurluğundan istifa ve emeklilik süreci YSK’nın açıklaması ile zaten başladı. Aday adaylık sürecinden sonra ise aday listeleri açıklanacak.

Gösterilecek adayların:

Donanımlı,

Mesleğinde başarılı,

Liyakatli

Dürüst

Temsil yeteneği olan

Özelliklerinin bulunması yanında halkın içinden gelmiş, halkın sorunları ile boğuşmuş, bunları bilen tabiri caizse halkla “aynı tavanın balığı olan”  insanlar listelerde bulunmalıdır. Bu isimlerin mecliste hem halkı hem de şehrini daha iyi temsil edeceğine inanıyoruz.

Biz bu anlamda siyasette yeni bir yüz olan, bu özellikleri ile toplumda sevilen sayılan Bafra’nın Doktoru Op.Dr.İlyas Yurtseven’in partilerin gözdesi olacağına inanıyoruz.

Op.Dr. İlyas Yurdseven 05 /01/1967 Bafra doğumlu. Yani hem doğma büyüme Bafralı hem de genç ve dinamik bir yaşta.  Eğitimli bir isim. İki Üniversite bitirmiş. Bitirdiği ilk Üniversite Bafra için çok önemli. Bafra’nın en büyük potansiyeli olan tarıma hitap ediyor. Yurtseven ilk olarak 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi. Tarımla iç içe oldu. Köylünün, çiftçinin durumu bilir. Daha sonra 19 Mayıs üniversitesi tıp fakültesini bitirdi.  Mezuniyeti sonrasında Ordu Gölköy devlet hastanesi, Alaçam Taşkelik sağlık ocağı tabipliği, Ankara Gülhane askeri tıp akademisinde ise askerliğini yedek subay olarak yapmış. Askerlik dönüşü ise Bafra devlet hastanesi acil serviste çalışmış. 19 Mayıs üniversitesi tıp fakültesinde genel cerrahi ihtisasını tamamlamış.  İhtisası sonrasında Tokat devletin hastanesinde mecburi hizmetini yapıp,  sonrasında 2013 yılından beri de özel Medibafra hastanesinde çalışmakta.

Bu detaylara şu nedenle girdik. Devlet tecrübesi ve özel sektör tecrübesi yaşayarak sürekli halkın içinde olmuş bir isim. Bafra Tarım memleketi Ziraat Fakültesi bitirmiş. Sadece Sağlık konularında değil Tarım konularında da mecliste söz hakkı olacaktır. Bafra’yı ve Samsun’u en iyi şekilde temsil edebilir. Falanca tanınmış sülalenin veya sermayenin ismi de değil. Bafra’nın Gaziosmanpaşa mahallesinde doğmuş, okul hayatlarında dahi çalışmış, her yere emeği ile gelmiş biri. Yani adaleti, hak ve Hukuku bilecektir. Üstelik Milli ve manevi değerlere bağlı ortalama insanımızı temsil eden bir insanımız.

Biz Partilerin önüne bir isim koyduk. Araştırmak ve değerlendirmek onların bileceği bir iştir. Biz şu parti veya bu parti diye bakmadık. Biz Op.Dr.İlyas Yurtseven’in parti tercihini bilemiyoruz. Eğer siyaset düşünürse hangi Parti olacağının kararını da kendi verecektir. Biz sadece Bafra kazansın istiyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
19 Mayıs Belediyesi Zekâ Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları Sergisi Açılıyor
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
GECELERİ RAHAT UYUSUNLAR DİYE..
sanal sunucu gomovies